O korzyściach: oszczędności

kw. 18, 2016
admin

skarbonka

Na początku wymienimy czynniki, które powodują, że koszty utrzymania floty są zbyt wysokie Najczęściej są to:

  • wykorzystywanie samochodu służbowego do celów prywatnych;
  • wybieranie dłuższych tras przejazdu;
  • nieodpowiedni styl jazdy;
  • kradzież paliwa.

Auto służbowe może być wykorzystywane przez pracownika, pod pozorem wykonywania pracy, do celów osobistych. O tym czy takie zjawisko faktycznie ma miejsce możesz dowiedzieć się instalując w samochodach system lokalizacji GPS zlokalizujmnie.pl. Oprócz tego, jeśli okaże się, że ktoś zawiódł Twoje zaufanie, dowiesz się jaką skalę ma zjawisko – ile kilometrów przebył oraz ile paliwa zużył samochód, jeżdżąc w nieautoryzowane trasy.

Wybieranie dłuższych tras będzie miało podobny skutek. Nieefektywne wykorzystanie czasu pracy to nie tylko więcej spalonego paliwa i przejechanych kilometrów. Funkcja raportów, znajdująca się w systemi zlokalizujmnie.pl, pokaże Ci ile czasu stracił Twój pracownik w skali miesiąca, kwartału, roku. Dodatkowo nie ograniczamy czasu w jakim możesz wygenerować interesujący Cię raport!

Złe nawyki kierowców, takie jak np. nagłe przyspieszenia, hamowanie, nadmierna prędkość czy duże przeciążenia na zakrętach prowadzą do drastycznego zwiększenia kosztów eksploatacji pojazdu. Dzięki funkcji EcoDrive, gdzie czytelnie przedstawione są niepożądane zachowania za kierownicą, przeanalizujesz i ocenisz styl jazdy poszczególnych kierowców.

Pracownicy mogą mieć wiele sposobów na generowanie nieuzasadnionych rozchodów paliwa. W zależności od wielkości floty, pokonywanych tras i oczywiście uczciwości Twoich kierowców, oszczędności, które można uzyskać dzięki wdrożeniu zlokalizujmnie.pl, mogą być naprawdę duże i sprawią, że inwestycja zwróci się w krótkim czasie.

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *