O korzyściach: niższe zużycie paliwa

kw. 22, 2016
admin

Według większości renomowanych serwisów motoryzacyjnych, tylko poprzez zmianę złych nawyków za kierownicą, spalanie można obniżyć aż o 25-35%! Osiągnięcie takiego efektu, przyniesie w skali roku o wiele mniej zużytego paliwa, a co za tym idzie również zaoszczędzone pieniądze.

Już wcześniej wspominaliśmy o płynnej jeździe – pozbawionej gwałtownego przyspieszania oraz hamowania. Takie zachowanie wpłynie nie tylko na spalanie ale także na koszty eksploatacji pojazdu (trwałość silnika, opon, hamulców).

Aby osiągnąć optymalne zużycie paliwa należy pamiętać również o dostosowywaniu prędkości do panujących na drodze warunków. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim – wspomniana wyżej prędkość. Dla większości aut będzie ona optymalna w zakresie 85-100 km/h. Kolejną istotną sprawą jest utrzymywanie stałej prędkości przy wybranym biegu i optymalnych obrotach.

Unikajmy pokonywania zakrętów z nadmierną szybkością. Każda sytuacja, która powoduje zwiększone przeciążenia i opory toczenia, wymusza wyższe zużycie paliwa. Dotyczy to również:

  • zmiany opon (letnie/zimowe)

  • ciśnienia w oponach

  • bagażnika dachowego (zalecany demontaż jeśli jest zbędny)

Poza wymienionym czynnikami, należy pamiętać o dwóch ważnych rzeczach. Po pierwsze ograniczajmy korzystanie z klimatyzacji, a jeśli już to robimy, nie używajmy jej pełnej mocy. Stosowanie się do tej zasady może ogaraniczyć spalanie do 1l/100 km. Po drugie wyłączajmy silnik przy dłuższym postoju np. jeśli czekamy na kogoś lub stoimy na przejeździe kolejowym.

Wprowadzenie w życie powyższych zasad z pewnością przyczyni się do niższego zużycia paliwa. Przy jednym aucie, z oszczędności rzędu 25-35% uzbiera się duża kwota, łatwo wywnioskować jak urośnie przy liczniejszej flocie samochodowej. Tylko jak zapanować nad nawykami wielu kierowców? Zlokalizujmnie.pl powiadomi Cię o wszystkich, niepożądanych zachowaniach kierowców, dzięki czemu możesz przeprowadzić, popartą raportem rozmowę z pracownikiem. Skontaktuj się z nami i już dziś uzyskaj pełną kontrolę nad swoim biznesem!

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *